З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

В Україні спрощено доступ до наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів засобів

  • 13 травня 2013
  • 41

Новою постановою Кабінету Міністрів України значно спрощена процедура використання та виписування рецептів деяких лікарських засобів. На думку експертів, це ще один крок до рівного та справедливого доступу громадян до якісних медичних послуг.

13 травня 2013 року Кабінетом Міністрів України була прийнята нова постанова «Про затвердження Порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів в закладах охорони здоров’я» за № 333. Відтепер процедура використання деяких лікарських засобів та виписування рецептів є дещо спрощена.

Зокрема, постановою передбачено, що рішення щодо призначення необхідного знеболювального засобу та збільшення дозування може приймати один лікар, а не комісія; пацієнт має право зберігати вдома 15-денний запас опіоїдних анальгетиків — знеболювальних препаратів, що полегшують страждання невиліковно хворих пацієнтів; значно спрощені процедури видачі наркотичних засобів тощо.

На думку експертів, результатом впровадження нових правил використання та відпуску знеболювальних ліків є створення необхідних умов для забезпечення рівного та справедливого доступу громадян до якісних медичних послуг. Це ще один крок до встановлення загальноєвропейських  правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно