Новий проект щодо поліпшення охорони материнства і дитинства в Україні

30 квітня 2013
38
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Аби поліпшити знання громадськості про репродуктивне здоров'я та здоров'я матері і дитини, в Україні запроваджується новий інформаційний проект «Комунікації у сфері репродуктивного здоров’я і здоров’я матері та дитини».

Охорона материнства і дитинства є однією з важливих складових державної політики України. Протягом 2012 року було проведено широкомасштабне дослідження щодо виявлення  основних проблем здоров’я матерів і дітей в Україні.

Як виявилось, небажаний досвід вагітності мала кожна п’ята українка, а обов’язковий профілактичний гінекологічний огляд 1-2 рази на рік проводить лише 62% жінок.

Задля поліпшення освіченості громадськості з питань репродуктивного здоров’я та здоров’я матері і дитини, 29 квітня 2013 року у Києві був підписаний Меморандум про співпрацю між представниками Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ), Національного проекту «Нове Життя», ЮНІСЕФ та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва — ШАРС (SDC) в Україні.

Окрім цього, в Україні запроваджується новий інформаційний проект «Комунікації у сфері репродуктивного здоров’я і здоров’я матері та дитини». Найбільше уваги привертатиметься до наступних пунктів:

1)      навчання сімейних лікарів, акушерів-гінекологів жіночих консультацій;

2)      поліпшення навичок медичних працівників з консультування пацієнтів щодо планування вагітності, безпечної вагітності та пологів;

3)      поліпшення знань населення щодо небезпечних ознак протягом вагітності.

logo