Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

11 квітня 2013
72
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Сьогодні на хворобу Паркінсона страждає за різними даними – від 100 до 200 хворих на 100 тисяч населення. Головна мета Всесвітнього дня Паркінсона — проінформувати суспільство про проблему цієї хвороби та надати підтримку хворим, їх сім’ям.

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно 11 квітня проводиться Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона.

Хвороба Паркінсона названа на честь англійського лікаря Джеймса Паркінсона, який вперше описав симптоми цього захворювання. Це прогресуюче рухове порушення, яке супроводжується порушеннями мови, тремором та ригідністю м’язів, сповільненням рухів.

Сьогодні на хворобу Паркінсона страждає за різними даними – від 100 до 200 хворих на 100 тисяч населення. Найчастіше це захворювання можна спостерігати у літніх людей (старше 65 років). За статистикою чоловіки хворіють трохи частіше, ніж жінки.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби з хворобою Паркінсона — підвищити обізнаність населення щодо хвороби, надання підтримки хворим та їхнім сім’ям. У 1997 році Європейською асоціацією хворих з проблеми хвороби Паркінсона (EPDA) та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) біла прийнята Хартія прав пацієнтів з хворобою Паркінсона, за якою хворі мають право на вчасне отримання точного діагнозу, отримувати безперервну та послідовну медичну допомогу, брати участь у лікувальному процесі тощо.

logo