З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

  • 11 квітня 2013
  • 44

Сьогодні на хворобу Паркінсона страждає за різними даними – від 100 до 200 хворих на 100 тисяч населення. Головна мета Всесвітнього дня Паркінсона — проінформувати суспільство про проблему цієї хвороби та надати підтримку хворим, їх сім’ям.

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно 11 квітня проводиться Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона.

Хвороба Паркінсона названа на честь англійського лікаря Джеймса Паркінсона, який вперше описав симптоми цього захворювання. Це прогресуюче рухове порушення, яке супроводжується порушеннями мови, тремором та ригідністю м’язів, сповільненням рухів.

Сьогодні на хворобу Паркінсона страждає за різними даними – від 100 до 200 хворих на 100 тисяч населення. Найчастіше це захворювання можна спостерігати у літніх людей (старше 65 років). За статистикою чоловіки хворіють трохи частіше, ніж жінки.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби з хворобою Паркінсона — підвищити обізнаність населення щодо хвороби, надання підтримки хворим та їхнім сім’ям. У 1997 році Європейською асоціацією хворих з проблеми хвороби Паркінсона (EPDA) та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) біла прийнята Хартія прав пацієнтів з хворобою Паркінсона, за якою хворі мають право на вчасне отримання точного діагнозу, отримувати безперервну та послідовну медичну допомогу, брати участь у лікувальному процесі тощо.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно