З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Належна аптечна практика як гарантія якості лікарських засобів

  • 18 березня 2013
  • 107

Під час дискусії на базі ДП «Державний експертний центр МОЗ України» був схвалений базовий документ розробки стандартів Належної аптечної практики в Україні, яка сприятиме поліпшенню якості фармацевтичних послуг.

Настанова з Незалежною медичної практики (НАП) була прийнята майже 20 років тому Міжнародною фармацевтичною організацією. НАП є важливою складовою системи управління якістю всього циклу обігу лікарських засобів, адже гарантує контроль якості, належного виготовлення, відпуску та застосування лікарських засобів.

Настанова з Належної аптечної практики — це комплекс рекомендацій, що стосуються постачання, зберігання та застосування лікарських препаратів, речовин та виробів медичного значення.

На базі ДП «Державний експертний центр МОЗ України» була проведена дискусія щодо проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Настанови «Лікарські засоби. Належна аптечна практика», під час якої обговорювались питання впровадження НАП в Україні. В результаті настанова Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародної фармацевтичної федерації «Належна аптечна практика: Стандарти якості аптечних послуг» 2011 року була схвалена як базовий документ рекомендаційного характеру для розробки в Україні стандартів акредитації (стандартів належної аптечної практики).

Сподіваємось, що запровадження Належної аптечної практики в Україні сприятиме поліпшенню якості фармацевтичних послуг та системи управління всього циклу обігу лікарських засобів в цілому.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно