З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Всесвітній день боротьби з глаукомою

  • 6 березня 2013
  • 32

6 березня щорічно відзначається День боротьби з глаукомою, хворобою, яка на сьогодні є однією з основних причин втрати зору. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 105 мільйонів людей на планеті та 200 тисяч в Україні страждають на глаукому.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) близько 105 мільйонів людей на планеті (з них — 200 тисяч в Україні) страждають на глаукому. Задля привернення уваги до проблеми цієї хвороби з 2008 року проводиться Всесвітній день боротьби з глаукомою. Його ініціаторами були Всесвітня асоціація товариств глаукоми та Всесвітня організація пацієнтів, що мають глаукому.

Глаукома — це захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск. Це хронічна, прогресуюча хвороба, важливою ознакою якої є те, що вона протікає непомітно та безболісно. Зазвичай глаукому можна виявити тільки на медичному огляді. Надзвичайно важливо розпізнати недуг на його ранній стадії, адже саме у цьому випадку є всі шанси зберегти зір.

Серед чинників хвороби перше місце посідають вік та спадковість. Глаукома є характерною для літніх людей. За статистикою ризик глаукоми зростає у 3–9 разів, якщо в родині вже траплялись випадки такого захворювання. Також у зоні ризику є люди, які страждають на короткозорість, атеросклероз, псевдоексфоліативний синдром тощо.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно