Всесвітній день боротьби з глаукомою

6 березня 2013
64
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

6 березня щорічно відзначається День боротьби з глаукомою, хворобою, яка на сьогодні є однією з основних причин втрати зору. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 105 мільйонів людей на планеті та 200 тисяч в Україні страждають на глаукому.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) близько 105 мільйонів людей на планеті (з них — 200 тисяч в Україні) страждають на глаукому. Задля привернення уваги до проблеми цієї хвороби з 2008 року проводиться Всесвітній день боротьби з глаукомою. Його ініціаторами були Всесвітня асоціація товариств глаукоми та Всесвітня організація пацієнтів, що мають глаукому.

Глаукома — це захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск. Це хронічна, прогресуюча хвороба, важливою ознакою якої є те, що вона протікає непомітно та безболісно. Зазвичай глаукому можна виявити тільки на медичному огляді. Надзвичайно важливо розпізнати недуг на його ранній стадії, адже саме у цьому випадку є всі шанси зберегти зір.

Серед чинників хвороби перше місце посідають вік та спадковість. Глаукома є характерною для літніх людей. За статистикою ризик глаукоми зростає у 3–9 разів, якщо в родині вже траплялись випадки такого захворювання. Також у зоні ризику є люди, які страждають на короткозорість, атеросклероз, псевдоексфоліативний синдром тощо.

logo