Введення ліцензії на імпорт лікарських засобів

2 березня 2013
39
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Розпочато видачу ліцензій на провадження господарської діяльності з імпорту медичних препаратів. Із 120 заяв було прийнято рішення на видачу близько 90 ліцензій. Планується, що більшість вакцин і препаратів потраплять до України без перешкод.

Нова норма щодо ліцензування лікарських засобів вступила в дію з першого березня 2013 року. Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) зазначає, що сьогодні ввезення імпортних препаратів здійснюється через ланцюг посередників — дистриб’юторів, які, на жаль, не можуть гарантувати якості лікарських засобів. Крім того, саме у дистриб’юторах влада вбачає причину досить високих цін на ліки.

Новий закон був введений саме для запобігання згаданих вище проблем.

Державною службою України з лікарських засобів (Держлікслужба України) вже була розпочата видача ліцензій на провадження господарської діяльності з імпорту медичних препаратів. На сьогодні було прийнято рішення на видачу близько 90 ліцензій зі 120 поданих заяв. Але очікується, що ліцензію зможуть отримати всі імпортери.

Продовжує діяти спрощена процедура видачі ліцензій. Планується, що весь процес пройде без будь-яких ускладнень та більшість вакцин і препаратів потраплять до України без перешкод.

logo