text
Медична справа

Всесвітній день допомоги хворим на лепру

  • 30 січня 2013
  • 38

Основним гаслом Всесвітнього дня хворих на лепру є боротьба з дискримінаційним ставленням до хворих, надання їм усіх прав і можливостей для повноцінного життя. Ця подія — можливість звернути увагу громадськості до проблеми захворювання на лепру.

Вже майже 60 років в останню неділю січня відзначається Всесвітній день допомоги хворим на лепру. Головна мета події — звернути увагу не тільки медичних працівників, а й широких кіл громадськості до проблеми захворювання на лепру.

Лепра — це хронічне інфекційне захворювання, до якого спричиняє бацила Mycobacterium leprae.  Вважається, що головним шляхом передачі лепри є повітняно-крапельний, але визнається можливість передачі через шкіру (при порушенні її цілісності).

Варто зауважити, що для лепри характерний тривалий безсимптомний інкубаційний період (у середньому від 3 до 7 років, а іноді - до 20 років і більше), тому виявити цю хворобу на ранній стадії практично нереально. Проте, в наші дні лепра, як інфекційне захворювання, є цілком виліковна.

Основним гаслом Всесвітнього дня допомоги хворим на лепру є боротьба з дискримінацією та зневажливим ставленням до хворих; надання їм усіх прав та можливостей до повноцінного життя та соціалізації.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно