Нові умови провадження медичної практики та діяльності банків пуповинної крові

25 квітня 2016
418
Середній бал: 5 із 5

З 22 квітня 2016 року в Україні набувають чинності нові умови провадження медичної практики та діяльності банків пуповинної крові.

Відтепер медичну практику зможуть відкривати фізичні особи — підприємці, які не мають медичної освіти, разом з тим вони матимуть право створювати робочі місця та наймати лікарів за заявленою спеціальністю. За словами Марини Слободніченко, заступника Голови Комітету з медичного права Асоціації правників України: «Нові ліцензійні умови медичної практики набагато спрощують ведення бізнесу в Україні, що робить нашу державу інвестиційно привабливою, і як наслідок приватна медицина в Україні стане доступною для громадян». Також новими умовами спрощено пакет необхідних документів для отримання ліцензії та процедуру її отримання.

Постанова КМУ «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров'я» значно спрощує вимоги до провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, а саме:

  • вилучено норму щодо проведення лабораторних досліджень лише одним суб’єктом, який отримав ліцензію на банк пуповинної крові; запропоновано надання можливості залучати на зазначені дослідження третіх осіб, які мають в своїй структурі такі лабораторії;
  • вилучено норму, яка передбачала мінімальну площу (500 кв.м.) для провадження господарської діяльності банків пуповинної крові.

На думку представників приватного сектору медицини, нова постанова створить конкуренцію на ринку клітинної терапії. Це стимулюватиме розвиток галузі, а ціни на послуги стануть більш доступними для пацієнтів.

На сьогодні в Україні лише шість ліцензій на діяльність банку пуповинної крові. Попередніми нормами отримати ліцензію на такий вид діяльності було практично неможливо.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України

logo