Нові умови провадження медичної практики та діяльності банків пуповинної крові

25 квітня 2016 291
З 22 квітня 2016 року в Україні набувають чинності нові умови провадження медичної практики та діяльності банків пуповинної крові.

Відтепер медичну практику зможуть відкривати фізичні особи — підприємці, які не мають медичної освіти, разом з тим вони матимуть право створювати робочі місця та наймати лікарів за заявленою спеціальністю. За словами Марини Слободніченко, заступника Голови Комітету з медичного права Асоціації правників України: «Нові ліцензійні умови медичної практики набагато спрощують ведення бізнесу в Україні, що робить нашу державу інвестиційно привабливою, і як наслідок приватна медицина в Україні стане доступною для громадян». Також новими умовами спрощено пакет необхідних документів для отримання ліцензії та процедуру її отримання.

Постанова КМУ «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров'я» значно спрощує вимоги до провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, а саме:

  • вилучено норму щодо проведення лабораторних досліджень лише одним суб’єктом, який отримав ліцензію на банк пуповинної крові; запропоновано надання можливості залучати на зазначені дослідження третіх осіб, які мають в своїй структурі такі лабораторії;
  • вилучено норму, яка передбачала мінімальну площу (500 кв.м.) для провадження господарської діяльності банків пуповинної крові.

На думку представників приватного сектору медицини, нова постанова створить конкуренцію на ринку клітинної терапії. Це стимулюватиме розвиток галузі, а ціни на послуги стануть більш доступними для пацієнтів.

На сьогодні в Україні лише шість ліцензій на діяльність банку пуповинної крові. Попередніми нормами отримати ліцензію на такий вид діяльності було практично неможливо.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я УкраїниПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах