text
Медична справа

Оприлюднено проект Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я

  • 11 травня 2016
  • 592

Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило для громадського обговорення проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я України».

Проектом розпорядження Кабмін пропонує затвердити Концепцію реформи фінансування системи охорони здоров'я України (далі — Концепція).

В пояснювальній записці до проекту зазначено, що існуюча система фінансування охорони здоров'я неспроможна захистити громадян від катастрофічних витрат у випадку хвороби. Дослідження 2015 року показали, що тільки 10% респондентів оцінили якість медичної допомоги в Україні як добру — це найнижчий рейтинг у Європі. Тому система охорони здоров'я вимагає негайної модернізації.

В Концепції запропоновано практичні кроки, яких необхідно вжити протягом 2016-2020 років для забезпечення реформи фінансування охорони здоров'я в Україні.

Зокрема, передбачається запровадження державного гарантованого пакету (далі — ДГП) медичних послуг, що розповсюджуватиметься на всіх без винятку громадян держави. ДГП включатиме первинну медичну допомогу, екстрену медичну допомогу, основні види спеціалізованих амбулаторних послуг та планової стаціонарної медичної допомоги за направленням, а також чітко визначений перелік лікарських засобів. Послуги, що не входять до ДГП передбачають спів-оплату чи повну оплату отримувачем такої послуги, а пільгові категорії громадян звільняються від такої спів-оплати чи оплати. До надання ДГП допущені постачальники всіх форм власності.

Також Концепцією передбачено: створення єдиного національного замовника — незалежної інституції з регіональними підрозділами; впровадження нових механізмів оплати медичної допомоги; реорганізацію та спрощення структури переліку бюджетних програм.

Проект Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно