Чому в Україні не вистачає медсестер

13 травня 2016 232
За експертними оцінками, на сьогодні в Україні не вистачає близько 100 тис. медичних сестер, повідомив президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк на прес-конференції 12 травня.

За його словами, нині в Україні на 100 тис. населення припадає 580 медичних сестер. Тоді як у Фінляндії на 100 тис. осіб припадає 2,162 тис. медсестер.

На думку учасників прес-конференції, проблема кадрового браку медпрацівників, зокрема медсестер, пов’язана з низьким рівнем оплати праці, відсутністю належних умов роботи, соціальною та правовою незахищеністю, надмірною зайнятістю.

Так, у середньому українська медсестра отримує до 2 тис. грн на місяць, натомість у Польщі медсестра заробляє у сім разів більше. Крім того, українській медсестрі доводиться працювати втричі інтенсивніше, ніж європейській. Зокрема, одна українська медсестра обслуговує 30 пацієнтів в день, європейська — до 10 осіб на день.

За словами заступника глави Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я Сергія Кубанського, окремою проблемою в Україні є недооцінка ролі медичної сестри у вітчизняній системі охорони здоров'я. Проблема в тому, що «у нас медсестра сприймається як помічник і асистент лікаря». Хоча в розвинених країнах вже давно працюють установи медичного огляду, де медсестри самостійно надають допомогу пацієнтам.

Сергій Кубанський також додав, що сьогодні в Україні планують створення таких закладів медичного огляду, і вже є деякі законодавчі ініціативи.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах