З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Чому в Україні не вистачає медсестер

  • 13 травня 2016
  • 232

За експертними оцінками, на сьогодні в Україні не вистачає близько 100 тис. медичних сестер, повідомив президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк на прес-конференції 12 травня.

За його словами, нині в Україні на 100 тис. населення припадає 580 медичних сестер. Тоді як у Фінляндії на 100 тис. осіб припадає 2,162 тис. медсестер.

На думку учасників прес-конференції, проблема кадрового браку медпрацівників, зокрема медсестер, пов’язана з низьким рівнем оплати праці, відсутністю належних умов роботи, соціальною та правовою незахищеністю, надмірною зайнятістю.

Так, у середньому українська медсестра отримує до 2 тис. грн на місяць, натомість у Польщі медсестра заробляє у сім разів більше. Крім того, українській медсестрі доводиться працювати втричі інтенсивніше, ніж європейській. Зокрема, одна українська медсестра обслуговує 30 пацієнтів в день, європейська — до 10 осіб на день.

За словами заступника глави Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я Сергія Кубанського, окремою проблемою в Україні є недооцінка ролі медичної сестри у вітчизняній системі охорони здоров'я. Проблема в тому, що «у нас медсестра сприймається як помічник і асистент лікаря». Хоча в розвинених країнах вже давно працюють установи медичного огляду, де медсестри самостійно надають допомогу пацієнтам.

Сергій Кубанський також додав, що сьогодні в Україні планують створення таких закладів медичного огляду, і вже є деякі законодавчі ініціативи.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно