З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Антитютюновий законопроект обговорювали під час круглого столу

  • 19 травня 2016
  • 66

«Сьогодні в країнах ЄС понад 700 тис. осіб помирає щорічно від хвороб, викликаних споживанням тютюну. Ціна цих втрат для суспільства складає 544 млрд. євро, що у 4 рази перевищує загальну ринкову вартість усієї тютюнової індустрії».

Про це зазначила експерт з адвокації Smoke-Free Partnership д-р Анка Тома Фрідлендер під час круглого столу «Право на здоров’я: імплементація Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та директив Європейського Союзу для захисту населення від шкідливого впливу тютюну».

На заході обговорювали стан виконання Україною Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ), перспективи імплементації Директиви 2014/40/ЄС в українське законодавство та прийняття розробленого на її основі законопроекту № 2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

Учасники круглого столу наголосили на важливості прийняття зазначеного законопроекту. Зокрема, ним передбачено нові вимоги до маркування упаковки тютюнових виробів, заборону на використання смакових добавок та інгредієнтів до тютюнових виробів, регулювання курильних сумішей та електронних сигарет. Всі ці заходи є новими правилами регулювання тютюнових виробів, що набувають чинності у всіх країнах ЄС з 20 травня 2016 року.

За словами Голови правління ГО «Життя» Андрія Скіпальського, «як завжди при прийнятті законопроектів у сфері боротьби із тютюном, відчувається сильне антитютюнове лобі». Адже законопроект № 2820 був зареєстрований понад рік тому, а ще досі не прийнятий.

За інформацією МОЗ України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно