В МОЗ обговорили питання діяльності головних позаштатних спеціалістів

27 листопада 2015 92
У стінах Міністерства охорони здоров’я відбулася нарада з питань нормативно-правового забезпечення діяльності головних позаштатних спеціалістів міністерства, а також стану стандартизації медичної допомоги

У стінах Міністерства охорони здоров’я відбулася нарада з питань нормативно-правового забезпечення діяльності головних позаштатних спеціалістів міністерства, а також стану стандартизації медичної допомоги.

Учасники зустрічі:

  • Заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор ШАФРАНСЬКИЙ;
  • Голова Комітету з питань охорони здоров’я ВРУ Ольга БОГОМОЛЕЦЬ;
  • президент Національної академії медичних наук Віктор СЕРДЮК;
  • керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я державних обласних, Київської міської, Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій;
  • головні позаштатні спеціалісти МОЗ України з усіх спеціальностей;
  • представники Державного експертного центру МОЗ, лікарських асоціацій, громадськості.

Йшлося про удосконалення роботи над сучасними медико-технологічними документами (МТД) за відповідними напрямками і клінічними темами. Так, у 2015 році створено 70 мультидисциплінарних робочих груп за клінічними темами, затверджено 16 медико-технологічних документів, найбільша їх кількість за напрямами «терапія», «гастроентерологія», «алергологія», «імунологія», «орфанні захворювання». Для інших напрямків— цю роботу необхідно інтенсифікувати.

Міністерством охорони здоров’я України підготовлено проект Положення про головного позаштатного спеціаліста.

 Пропозиції:

  • змінити назву «головний позаштатний спеціаліст» на «головний експерт», що додасть фахівцям певного статусного рівня;
  • створити сегментацію напрямів за групами спеціальностей та ввести позицію координатора групи експертів за кожним напрямом (хірургія, судово-медична експертиза, терапія, загальна практика — сімейна медицина, онкологія, наркологія, радіологія і рентгенологія, стоматологія, педіатрія, акушерство і гінекологія, військова хірургія.

Наразі у Міністерстві охорони здоров’я нараховується 144 головних позаштатних спеціалісти за такою ж кількістю лікарських (провізорських) спеціальностей.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах