З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Уряд планує реорганізацію системи первинної та вторинної медичної допомоги у 2016 році

  • 24 травня 2016
  • 861

Кабінет Міністрів України планує створити у 2016 році організаційно-фінансові умови для впровадження нової моделі надання первинної та вторинної медичної допомоги. Про це йдеться в Плані пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, оприлюдненому на Урядовому порталі.

На думку Кабміну, мережу первинної допомоги повинні самостійно формувати об’єднані територіальні громади, які завдяки децентралізації вже мають суттєвий фінансовий ресурс. Ця мережа може включати центри первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторії, приватні лікарські практики тощо. Вторинну медичну допомогу надаватимуть об’єднані мережі медичних закладів — госпітальні округи, які необхідно створити.

Як зазначається у Плані, Уряд має намір подати до Верховної Ради зміни до законодавства, які дадуть змогу амбулаторіям та приватним лікарським практикам бути постачальниками медичних послуг. А також серед наступних кроків: затвердити гарантований обсяг первинної медичної допомоги; спростити умови ліцензування приватних лікарських практик, які працюють в об’єднаних територіальних громадах; затвердити порядок створення госпітальних округів.

В реалізації цих планів вже є деякі напрацювання, зокрема, підготовлено наказ МОЗ, який дає змогу об’єднаним територіальним громадам створювати центри первинно-санітарної медичної допомоги та фінансувати їх; підготовлено проект розпорядження КМУ щодо порядку створення госпітальних округів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно