Уряд планує створити у 2016 році регіональні реперфузійні мережі для лікування серцево-судинних захворювань

26 травня 2016 111
Кабінет Міністрів України планує створити в країні регіональні реперфузійні мережі для лікування серцево-судинних захворювань (ССЗ). Про це йдеться у Плані пріоритетних дій Уряду на 2016 рік.

У середньостроковій перспективі Кабмін планує розбудувати реперфузійні мережі в областях, де нині вони відсутні, та розширити існуючі. На це потрібно виділити 375 млн. грн. Також необхідно забезпечити фінансування державної реперфузійної мережі (275 млн. грн.).

Загалом у 2016 році Уряд має намір забезпечити до 50% осіб, що мають показання, відповідними лікарськими засобами та консультуванням, а також збільшити кількість перкутанних втручань в системі лікування гострого інфаркту міокарда до 180  на 1 млн. населення.

Підставою для такого рішення Кабміну є те, що на сьогодні ССЗ є основною причиною смерті в Україні та складають 67,3% в загальній структурі смертності населення країни. Щороку від ССЗ помирає понад 426 тис. українців (в середньому щодня помирає майже 1 тисяча осіб). Щодня в Україні від гострого інфаркту міокарда помирає 22 людини, а показник стаціонарної летальності від цього захворювання протягом останніх років залишається високим, зокрема 14,11 у 2015 році. Це свідчить про недостатнє впровадження сучасних технологій лікування.

За даними Уряду, у 2015 році в Україні зареєстровано 40 749 випадків захворюваності на гострий інфаркт міокарда. Реперфузійної терапії потребують як мінімум 23 954 особи. При цьому у 2015 році було виконано лише 5 383 перкутанні реперфузії. Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах