Cанітарно-епідемічна ситуація у підтоплених населених пунктах Закарпатської області

26 листопада 2015 12
Після тривалих дощів на Закарпатті значно піднявся рівень води у річках Тиса і Латориця, підтопивши численні населені пункти у п’яти районах області. Чи можливо уникнути загрози спалаху кишкової інфекції, читайте далі

Після тривалих дощів на Закарпатті значно піднявся рівень води у річках Тиса і Латориця, підтопивши численні населені пункти у п’яти районах області.

Станом на 26 листопада підтопленими залишаються 26 населених пунктів, де мешкають близько 38 тисяч мешканців, у тому числі майже 9 тисяч дітей,і в них 103 джерела нецентралізованого водопостачання, серед яких 96 громадських.

Фахівці Держсанепідслужби Закарпатської області посилили лабораторний контроль за якістю води водних об’єктів на потерпілих внаслідок повені територіях. Зосередили основну увагу на санітарно-мікробіологічних дослідженнях.

Як зазначив керівник Держсанепідслужби України Святослав ПРОТАС: «За подібної надзвичайної ситуації слід дотримуватися рекомендацій для попередження гострих кишкових інфекційних хвороб серед населення. Перш за все загрозу становлять збудники інфекцій, пов’язані із водним фактором передачі. Тому контроль за якістю води важливий не лише під час повені, а й після спаду рівня води».

На затоплених і прилеглих до них територіях проводиться перевірка і знезараження колодязної води. Щоб знезаразити воду, проводять триетапну (дезінфекція, чистка та ремонт, фінальна дезінфекція) санацію шахтних колодязів, зокрема і за допомогою дозуючих патронів.

Якщо відповідні заходи не призводять до поліпшення якості води, дозуючі патрони відсутні або їх застосування також не поліпшує якості води, використання води для питних потреб забороняється, і про це попереджають, вивішуючи оголошення на джерелі.

Моніторинг санітарно-епідемічної ситуації в межах в області триває. Ситуація знаходиться на контролі Державної санітарно-епідеміологічної служби України.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах