• Головна сторінка
  • » Новини
  • » МОЗ пропонує розширити можливості територіальних громад в організації надання первинної медичної допомоги

МОЗ пропонує розширити можливості територіальних громад в організації надання первинної медичної допомоги

16 червня 2016 451
МОЗ пропонує надати об’єднаним територіальним громадам можливість здійснювати фінансове, матеріально-технічне забезпечення, виконання господарської функції центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги (ЦПМСД).

Це передбачено проектом наказу МОЗ «Про затвердження Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи».

МОЗ зазначає, що утворені згідно із Законом України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» ОТГ перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державного бюджету системи охорони здоров’я України та мають право на пряме отримання коштів медичної субвенції, але в більшості не мають належної інституційної бази для надання медичної допомоги населенню у вигляді відповідних закладів охорони здоров’я.

Відповідно до запропонованих змін, ОТГ матимуть можливість вибору форми організації надання первинної медичної допомоги населенню, зокрема:

  • створення ЦПМСД у великих громадах;
  • укладення договорів з ЦПМСД сусідніх громад в рамках міжмуніципального співробітництва;
  • організація надання первинної медичної допомоги сімейними лікарями, які провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці та можуть перебувати з ЦПМСД у цивільно-правових відносинах.

За інформацією офіційного порталу МОЗПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах