Випадок тропічної малярії у Харківській області

5 липня 2016 196
За даними Держсанепідслужби у Харківській області зареєстровано завізний випадок тропічної малярії.

Малярію виявили у слухача Харківської Державної зооветеринарної академії. Напередодні у нього погіршилося самопочуття — підвищилася до 39° температура тіла, з’явилася лихоманка, сильний головний біль та болі у суглобах.

Хворого госпіталізували до Обласної клінічної інфекційної лікарні із діагнозом малярія неуточнена. Лабораторне дослідженні крові потерпілого не показало наявності кільця паразитів P. falciparum.

Під час епідеміологічного розслідування виявилося, що 25 червня хворий прибув із Гани, країни, де є ризик захворіти на тропічну малярію.

  • Малярія — це інфекційне захворювання, збудником якого є протозойні паразити роду плазмодіїв (80-90% випадків смерті — «тропічна малярія», викликана Plasmodium falciparum) та передається людині при укусах комарів роду Anopheles.

За інформацією офіційного порталу ДержсанепідслужбиПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах