«Ми зробили це!» — перша пересадка механічного серця в Україні

12 липня 2016 358
Сьогодні, 12 липня, в Україні вперше імплантовано механічне серце. Оперував пацієнта директор ДУ «Інститут серця МОЗ України» Борис ТОДУРОВ разом із німецькими колегами. Операція тривала близько трьох годин.

«Ми зробили це! Перше механічне серце в Україні імплантовано в Інституті Серця», — написав у Facebook ТОДУРОВ.

Штучне серце імплантували 41-річному харків'янину, який звернувся до Інституту з тяжкою серцевою недостатністю, потрібна була негайна пересадка донорського серця. Проте через законодавчі обмеження в Україні вже декілька років не проводять такі операції. Єдиним способом продовжити час очікування донорського серця — це імплантувати штучне.

Нині вартість такого механічного серця становить 120 тисяч євро. З проханням допомогти зібрати кошти на операцію до громадськості звернувся сам Борис ТОДУРОВ на сторінці у Facebook. Зобов’язання зібрати найближчим часом необхідну суму взяв на себе Фонд «Серце на долоні».

Прилад, який імплантували харків’янину, — це минулорічна розробка спеціалістів Техаського інституту серця, які створили механічне серце, яке не скорочується. У пацієнтів з таким імплантом відсутній пульс та серцебиття. 

На сьогодні в Європі більше 300 пацієнтів живуть зі штучним серцем. За словами кардіохірургів, термін дії такого серця необмежений: деякі пацієнти живуть з ним вже більше 8 років. Проте у будь-якому разі в подальшому пацієнтів очікує «постійне» серце. 

За інформацією «РБК-Україна»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах