З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Як раціонально використовувати антибіотики у зв’язку з посиленням стійкості до них мікроорганізмів

  • 25 листопада 2015
  • 56

Днями стало відомо, що у Китаї знайшли ген, що відповідає за невразливість до колістину — антибіотика «останнього рубежу», який застосовують, коли інші класи препаратів вже не здатні знищити небезпечні мікроорганізми. А з 23 листопада 2015 року в Україні розпочала роботу місія Всесвітньої організації охорони здоров’я з питань стійкості до антибіотиків

Днями стало відомо, що у Китаї знайшли ген, що відповідає за невразливість до колістину — антибіотика «останнього рубежу», який застосовують, коли інші класи препаратів вже не здатні знищити небезпечні мікроорганізми. А з 23 листопада 2015 року в Україні розпочала роботу місія Всесвітньої організації охорони здоров’я з питань стійкості до антибіотиків.

У Міністерстві охорони здоров’я відбулося обговорення питань раціонального застосування антибіотиків, фармацевтичного забезпечення, інфекційного та бактеріального контролю.

Проблема нечутливості бактерій до антибіотиків, які використовуються для лікування спричинених ними інфекцій набуває все більших масштабів: лікування пневмонії, туберкульозу, гонореї та інших інфекцій з кожним роком ускладнюється. Стійкість до антибіотиків визнано однією з найнебезпечніших загроз для людства.

У програмі заходів: ознайомлення із бактеріологічними, клінічними та фармацевтичними аспектами системи спостереження та контролю за стійкістю до антибіотиків, візити до закладів охорони здоров’я.

Серед учасників — представники Міністерства, головні позаштатні спеціалісти МОЗ, представники закладів охорони здоров’я та Державної ветеринарної служби України.

За результатами роботи місії мають будуть напрацьовані документи щодо удосконалення системи антибіотикорезистентності.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно