Виписувати лікарські рецепти по-новому: рекомендації Антимонопольного комітету

20 липня 2016 759
Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендує вказувати у рецептах лікарських засобів, що відпускаються на пільгових умовах чи безплатно, міжнародну непатентовану назву ліків (тобто, діючу речовину). Відповідні рекомендації для обов’язкового розгляду надано Міністерству охорони здоров’я.

Згідно із Правилами виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, нині у рецептах ліків, що відпускаються на пільгових умовах чи безоплатно, зазначають торговельну назву лікарського засобу (тобто бренд). Це сприяє спробам просування конкретних препаратів.

На думку АМКУ, запропоновані зміни дозволять унеможливити надання переваг одним виробникам, а пацієнти зможуть обирати взаємозамінні лікарські засоби.

Про результати розгляду цих рекомендацій МОЗ України зобов’язане повідомити Антимонопольний комітет у тридцятиденний строк з дня їх отримання.

За інформацією Антимонопольного комітету УкраїниПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах