Депутати пропонують не закуповувати на конкурсних торгах послуги реабілітації

22 липня 2016
108
Середній бал: 5 із 5

Депутати різних фракцій пропонують не закуповувати на конкурсних торгах послуги реабілітації в реабілітаційних центрах та реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних установ.

Зареєстрований у Верховній Раді відповідний законопроект  про внесення змін до Закону «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (№ 4037а) пропонує включити зазначені послуги до переліку предметів закупівель, на які не поширюється дія цього закону.

Автори законопроекту зазначають, що планування кількості послуг з реабілітації в реабілітаційних центрах та реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних установ, які необхідно закупити, здійснюється відповідно до заявок лікувально-профілактичних закладів та клінік.

Такі заявки передбачають вказівку конкретного реабілітаційного відділення чітко визначеного лікувального закладу, що фактично робить такі заявки цільовими і адресними.

При цьому, обов'язково враховуються характеристики конкретного відділення, зокрема, його оснащення, віддаленість від лікувального закладу, специфіка підготовки медичного персоналу, наявність відповідних природних лікувальних факторів та інші.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що адресна і цільова спрямованість надання послуг по медреабілітації стала практично неможлива через застосування процедури відкритих торгів, яка фактично призводить до того, що переможцем стає санаторно-курортна установа, яка не має необхідного оснащення і природних лікувальних ресурсів, знаходиться на значній відстані, медперсонал якої не має достатнього рівня відповідної профпідготовки. 

За інформацією «Інтерфакс-Україна»

logo