З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Вірусний гепатит: пам’ятка пацієнта

  • 29 липня 2016
  • 315

У Міністерстві охорони здоров’я роз’яснили алгоритм дій у разі виявлення захворювання на гепатит С.

Тест на вірусні гепатити потрібно робити усім: людина перебуває у групі ризику доти, поки не знає інфікована вона чи ні. Позитивний результат експрес-тесту не є підставою для постановки діагнозу. На цьому наголосили учасники прес-конференції, присвяченої Всесвітньому дню боротьби з гепатитами, що відбулася 28 липня у МОЗ.

Алгоритм дій у разі виявлення захворювання на гепатит С

Для підтвердження/спростування результату швидкого тесту на антитіла до вірусу гепатиту С потрібно звернутися до лабораторії та здати кров на аналіз для визначення РНК-вірусу гепатиту методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР якісний). У разі позитивного аналізу — звернутися до гепатолога (інфекціоніста, гастроентеролога). Лікар призначає додаткові обстеження, встановлює діагноз, визначає стадію захворювання та необхідність лікування. Наявність захворювання не завжди передбачає терміновість лікування.

Після цього потрібно стати на диспансерний облік. Отримати безкоштовне лікування можна в медичному закладі, який реалізує Державну цільову соціальну програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів програму за місцем реєстрації (прописки). Якщо місце реєстрації відрізняється від місця фактичного проживання, необхідно отримати тимчасову реєстрацію у відповідних державних органах.

Щоб отримати лікування, потрібно подати заяву головному лікарю на участь у зазначеній програмі. Участь у програмі лікування ухвалюється комісійно на основі медичних показників. У разі переведення на лікування з одного закладу в інший, рекомендується просити виписку з історії хвороби та робити копії усіх аналізів.

Наразі в Україні діють такі програми безкоштовного лікування вірусних гепатитів:

  • Державна цільова соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів. Діє на території всієї країни.
  • регіональні програми лікування гепатиту С. Чи діє така програма у Вашому регіоні, уточніть у лікаря;
  • Пілотна програма лікування МБФ «Альянс громадського здоров’я». Інформацію щодо установ, які приймають пацієнтів, та медичні критерії відбору можна отримати на сторінці організації.

Інфографіка «Пам’ятка для пацієнта: алгоритм дій в разі виявлення захворювання на гепатит С», розроблена МБФ «Альянс громадського здоров’я» та ВГО «Зупинимо гепатит».

За інформацією МОЗ України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно