Організації пацієнтів вимагають продовжити держпрограму лікування вірусних гепатитів

1 серпня 2016
124
Середній бал: 5 із 5

Громадські організації пацієнтів і благодійний фонд «Пацієнти України» у своєму прес-релізі висловили занепокоєння завершенням у 2016 році державної цільової програми профілактики й лікування вірусних гепатитів, у межах якої хворі на гепатит С проходили лікування за рахунок державних коштів.

Пацієнти просять про продовження програми через дуже високу вартість лікування гепатиту С. Адже до початку держпрограми курс терапії пегільованим інтерфероном коштував близько 15 тис. доларів, а після її запровадження через оптові держзакупівлі вартість такого курсу зменшилась втричі.

За даними організацій пацієнтів, закупівлі необхідних ліків через міжнародні організації обійшлися на 35% дешевше за ті, які здійснив МОЗ у 2014 році. Окрім цього, міжнародні організації закупили софосбувір у 63 рази дешевше за ціну продажу цього препарату в США.

Продовження програми важливе, оскільки Україна перша серед країн Європи за темпами поширення гепатиту С і на сьогодні в нас налічується 44 тис. хворих, із яких лише 5% отримують ліки за рахунок держави.

За інформацією «Інтерфакс-Україна»

logo