Тестування українців на вірусний гепатит С показало невтішні результати

10 серпня 2016 187
Під час загальнодержавного експрес-тестування на вірусний гепатит С, що проводилося цьогоріч у 26 містах усіх областей України, в середньому 8,5% українців показали позитивний результат тестування.

Про це заявив сьогодні на брифінгу виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» Андрій КЛЕПІКОВ.

Усього в тестуванні взяли участь 3844 особи, 324 з яких мали позитивний результат на наявність антитіл до вірусного гепатиту С. Найбільш складною ситуація виявилася на півдні та сході України, а також у Хмельницькій області, де гепатит С виявлено у 15,33% протестованих. Високий рівень інфікування спостерігається й у великих містах, включаючи Київ, де тестування дало показник у 14,65%.

Більшість з громадян, які пройшли тестування, ніколи раніше не перевірялись на гепатит С (від 85 до 98% залежно від міста). В Альянсі нагадують, що тестування на гепатити не входить до обов’язкових медичних обстежень, і більшість хворих (навіть з числа учасників АТО) дізнаються про захворювання вже на пізніх стадіях.

На думку КЛЕПІКОВА, причиною того, що в Україні одна з найгірших ситуацій у Європі з гепатитом С, є значне недофінансування державної програми — на 79%. 

За інформацією УНІАНВаша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

  Освітні заходи

  Школа

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  Книжкова полиця

  «Новий номер УЗОЗ»

  Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

  для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

  Читати книгу

  Спробуйте безплатно

  Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.


  Розсилка  © Медична справа, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

  Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

  Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


   

  
  • Ми в соцмережах