До лікарів — порушників трудового законодавства застосовуватимуть жорсткі санкції

24 листопада 2015 17
Нещодавно у Києві був затриманий лікар, що приїхав на виклик у нетверезому стані. Міністерство охорони здоров’я відреагувало на інцидент, зібравши нараду з приводу порушень трудового законодавства

В ніч з 16 на 17 листопада на виклик до трирічної дитини у складі бригади швидкої допомоги приїхав нетверезий лікар-педіатр. Про стан алкогольного сп’яніння медпрацівника батько дитини повідомив у поліцію. Патрульні провели тест на алкоголь у присутності представників Департаменту охорони здоров’я, результат — 2,9 проміле.

Був складений протокол відповідно до ст. 179 КУпАП (Розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв на виробництві або перебування на роботі в нетверезому стані). Після підтвердження діагнозу «алкогольне сп’яніння» на профспілкових зборах одноголосно було ухвалено рішення про звільнення лікаря за статтею 40 Кодексу законів про працю, п. 7 — «Поява на роботі в нетверезому стані».

Міністерство охорони здоров’я відреагувало на інцидент, скликавши робочу нараду за участю заступника Міністра охорони здоров’я Віктора ШАФРАНСЬКОГО, керівника Медичного департаменту МОЗ України Василя КРАВЧЕНКА та представників місцевих органів влади з приводу порушення трудового законодавства працівником екстреної медичної допомоги та попередження подібних випадків.

Віктор ШАФРАНСЬКИЙ під час виступу зазначив, що, на жаль, випадки появи лікарів на робочих місцях у стані алкогольного сп’яніння почастішали, і це неприпустимо. Він закликав застосовувати санкції як до порушників, так і до керівників закладів і запропонував повторну атестацію медиків-порушників, з подальшим підтвердженням звання лікаря-спеціаліста.

Під час наради звучали зауваження, що окрім запровадження жорсткої системи контролю та відповідальності лікарів, слід переглянути принцип оплати послуг медпрацівників, бо це є однією з причин неадекватного виконання ними службових обов’язків.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах