Результати впровадження інформаційних технологій у медичній галузі України

19 серпня 2016
233
Середній бал: 5 із 5

Вінницька область поділилася досвідом впровадження програми інформатизації в галузі охорони здоров'я.

Процес інформатизації медицини у Вінниці розпочали ще у 2011 році. Протягом першого етапу (2011-2015 роки) було створено робочі місця та забезпечено роботу в системі діагностичного центру та закладів первинної ланки. Другий етап програми (2016-2020 роки) передбачає створення робочих місць в медичних закладах вторинного рівня та обслуговування системи в закладах, де робочі місця були створені раніше.

Станом на початок липня у медичних закладах міста організовано 410 робочих місць для роботи в медичній системі. На них можуть працювати 1014 медпрацівників, які мають право доступу до системи через персональний логін та пароль. Загалом програма інформатизації передбачає створення 755 робочих місць до 2020 року.

Основним документом системи є електронна картка пацієнта, в якій зберігається вся медична інформація про нього. Нещодавно був впроваджений персональний кабінет пацієнта, де людина може ознайомитися з усіма записами та результатами досліджень, а також записатися онлайн на прийом до лікаря. На сьогодні логін та пароль отримали та вже користуються цією можливістю 1660 пацієнтів.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр ШИША, від впровадження інформаційних технологій в галузі очікують багато позитивних результатів, зокрема зменшення часу перебування пацієнтів у чергах, зменшення кількості діагностичних процедур, більш раннє встановлення діагнозу та призначення лікування, зменшення ризику лікарських помилок тощо.

За інформацією офіційного порталу МОЗ України

logo