Результати впровадження інформаційних технологій у медичній галузі України

19 серпня 2016 209
Вінницька область поділилася досвідом впровадження програми інформатизації в галузі охорони здоров'я.

Процес інформатизації медицини у Вінниці розпочали ще у 2011 році. Протягом першого етапу (2011-2015 роки) було створено робочі місця та забезпечено роботу в системі діагностичного центру та закладів первинної ланки. Другий етап програми (2016-2020 роки) передбачає створення робочих місць в медичних закладах вторинного рівня та обслуговування системи в закладах, де робочі місця були створені раніше.

Станом на початок липня у медичних закладах міста організовано 410 робочих місць для роботи в медичній системі. На них можуть працювати 1014 медпрацівників, які мають право доступу до системи через персональний логін та пароль. Загалом програма інформатизації передбачає створення 755 робочих місць до 2020 року.

Основним документом системи є електронна картка пацієнта, в якій зберігається вся медична інформація про нього. Нещодавно був впроваджений персональний кабінет пацієнта, де людина може ознайомитися з усіма записами та результатами досліджень, а також записатися онлайн на прийом до лікаря. На сьогодні логін та пароль отримали та вже користуються цією можливістю 1660 пацієнтів.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр ШИША, від впровадження інформаційних технологій в галузі очікують багато позитивних результатів, зокрема зменшення часу перебування пацієнтів у чергах, зменшення кількості діагностичних процедур, більш раннє встановлення діагнозу та призначення лікування, зменшення ризику лікарських помилок тощо.

За інформацією офіційного порталу МОЗ УкраїниПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах