Розподіл функцій ліквідованої СЕС та подальше реформування системи громадського здоров’я

23 вересня 2016
1990
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Під час круглого столу, що відбувся 22 вересня в Українському кризовому медіа-центрі, обговорювали подальше реформування системи громадського здоров’я та роль МОЗ у цій системі після ліквідації СЕС.

На сьогодні функції ліквідованої Санітарно-епідеміологічної служби в Україні розподілені між Міністерством охорони здоров’я (питання, що стосуються громадського здоров’я) і Міністерством аграрної політики та продовольства (питання, що стосуються усього процесу надходження харчових продуктів до споживача).

Функція епіднагляду, як і майнові комплекси колишньої СЕС, включаючи лабораторії, перейшли у підпорядкування МОЗ. Отже, міністерство отримало можливість максимально зосередитися на проблемах громадського здоров’я.

Вже зроблено певні кроки в законодавчому регулюванні цієї сфери. Зокрема, на розгляд Верховної Ради подано законопроект № 5134 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у частині оптимізації системи центральних органів виконавчої влади у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення».

В пріоритеті залишається питання координація та комунікації між усіма інституціями, до яких перейшли функції колишніх СЕС.

За інформацією офіційного порталу МОЗ України

logo