Фінансування системи охорони здоров’я у проекті бюджету на наступний рік

28 вересня 2016 619
У проекті Державного бюджету-2017 передбачено збільшення загальних видатків на медицину на 3,4 млрд. грн. (на 6%) та видатків на закупівлю ліків — на 2 млрд. грн. (на 50,6%).

Серед загальних видатків держбюджету частка на фінансування медицини складає 7,7%.

Проект Держбюджету на 2017 рік пропонує збільшити обсяг медичної субвенції для регіонів на 2,4 млрд. грн або на 5,3%. Обсяг медичної субвенції було визначено без врахування видатків на оплату комунальних послуг медичних закладів, оскільки передбачалося, що їх оплата здійснюватиметься за рахунок власних доходів місцевих бюджетів. В Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що розуміють ризик такого підходу, оскільки фінансові можливості громад є дуже різними. В результаті фіскальної децентралізації фінансові ресурси місцевих бюджетів сконцентровані здебільшого у містах, а також районах. Тому для багатьох громад (переважно, для ізольованих сільських районів) виділення коштів на оплату комунальних послуг в медицині може виявитись складним завданням.

Аби згладити нерівність фіскальної спроможності громад, у проекті Держбюджету на наступний рік їм передбачено виділити 15 млрд. грн. стабілізаційної дотації.

Щодо збільшення видатків на закупівлю ліків у 2017 році, то найбільше ресурсів відведено на закупівлю препаратів для лікування туберкульозу та препаратів для хворих на ВІЛ/СНІД. На 58% збільшено видатки на закупівлі ліків для дитячої онкології.

За інформацією офіційного порталу МОЗ УкраїниПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах