Медичне страхування: яких реформ чекати у 2017 році

5 жовтня 2016 1730
Перехід на страхову модель системи охорони здоров’я в Україні має розпочатися вже у 2017 році, — розповіли у Міністерстві охорони здоров’я.

У МОЗі розраховують, що процес переходу триватиме три роки. Найперше, планують запровадити сімейну медицину європейського зразка на базі існуючої первинної ланки української системи охорони здоров’я (поліклініки, амбулаторії, ЦПМСД).  За цією моделлю, українці вільно обиратимуть сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей та підписуватимуть з ним прямі угоди, в яких буде чітко прописано обсяг послуг, гарантованих і оплачених державою. Пацієнт зможе змінити сімейного лікаря. Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн. Прив’язка до місця проживання скасовується.

Лікарі первинної ланки зможуть обирати будь-яку організаційну форму роботи: ФОПи, поліклініки, амбулаторії та ЦПМСД. Оплата роботи лікаря залежатиме від кількості укладених угод і здійснюватиметься за подушним нормативом. Технічним оператором перерахування бюджетних коштів стане страхова агенція. Запровадження нових податків чи страхових внесків не передбачається.

Медичне страхування: яких реформ чекати у 2017 році

Також вже у 2017 році для лікарів первинної ланки планують скасувати паперову звітність.

Тактика впровадження реформи буде опублікована на сайті МОЗ. Також буде створено національний рейтинг запровадження реформи в регіонах і детальні методичні матеріали, які розтлумачують роль лікарів, пацієнтів і місцевих адміністрацій.

За інформацією офіційного порталу МОЗ УкраїниПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах