Подробиці європейського антитютюнового законопроекту № 2820

20 листопада 2015 48
Група народних депутатів на чолі з Головою Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Ольгою БОГОМОЛЕЦЬ розробила законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» № 2820 

Група народних депутатів на чолі з Головою Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Ольгою БОГОМОЛЕЦЬ розробила законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» № 2820. Законопроект був підтриманий Міністерством охорони здоров’я, представництвом Бюро ВООЗ в Україні, Світовим банком в Україні, Європейською мережею з попередження куріння (ENSP), представниками громадської організації «Життя», Українським центром контролю над тютюном.

Законопроект спрямований на протидію розвитку тютюнової індустрії в Україні та зниження рівня поширеності куріння серед населення.

Містить такі тези:

  • зміна зовнішнього виду пачок сигарет;
  • заборона тютюнових виробів з підсилювачами смаку;
  • регулювання виготовлення та продажу електронних сигарет, трав’яних виробів для куріння, кальянів;
  • заборона реклами в інтернеті;
  • запровадження штрафів за порушення норм цього закону тощо.

За даними Держстату, 60 тисяч українців на рік гине від хвороб, пов’язаних з курінням, 5,5 тисяч з них — у Києві.

Особливу увагу було приділено частині законопроекту, що забороняє виготовлення та продаж ароматизованих сигарет в Україні: смачні добавки ( цукор, кориця, ментол, ваніль, шоколад тощо) роблять їх привабливими для молоді та збільшують бажання спробувати сигарети вперше, і 94% курців набувають нікотинової залежності до 25 років.

Також робився акцент на зміні зовнішнього вигляду пачок цигарок. Після ухвалення законопроекту розмір попереджень «Куріння вбиває» збільшиться з 50% до 65%, вони будуть розташовані у верхній половині пачки і матимуть малюнки з обох сторін. Новий дизайн буде затверджуватись щорічно, щоб курці не ігнорували вже звичні для них зображення.

Всі витрати на запровадження змін до упакування та маркування тютюнових виробів мають нести тютюнові корпорації.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах