Конкурс без вибору: держсекретарі можуть поховати реформи

6 грудня 2016 96

Міністерство охорони здоров’я наполягає на відкритому та чесному конкурсі на посади держсекретарів, який унеможливить повернення в Міністерства корупціонерів та чиновників старої системи.

До команди МОЗ долучилися щирі, молоді професіонали нового покоління. Ми будуємо нову систему фінансування галузі та встановлюємо високі стандарти медичної допомоги. Наша мета — надання однакового доступу до якісних медичних послуг кожному українцеві.

Загрозою для успішного впровадження реформ в Україні може стати непрозорий та необ'єктивний конкурсний відбір на ключову посаду в міністерствах — державного секретаря. Це може спричинити повернення до влади чиновників із заплямованою репутацією, котрих не маємо права допустити до керівництва новою країною.

Ця відповідальна посада передбачає: організацію роботи апарату міністерства; підготовку планів роботи міністерства; затвердження штатного розпису та кошторису міністерства; визначення кадрової політики міністерства. Термін перебування на посаді — 5 років, незалежно від зміни очільників. Навіть після звільнення міністрів держсекретарі мають продовжувати втілювати в життя розпочаті реформи.

МОЗ закликає створити умови для прозорого та неупередженого процесу відбору, аби обрати гідного кандидата. Однак реалії — протилежні. Недосконалі вимоги до кандидатів, а також непрозора конкурсна процедура, що не враховує критерії доброчесності, може стати шляхом повернення чиновників старої влади.

Упередженість Комісії виявляється вже на етапі подачі документів кандидатами, коли значна кількість достойних кандидатів відсіюється через начебто брак досвіду роботи на керівних посадах. У законодавстві немає чітко прописаної процедури обліку керівного досвіду, тому Комісія трактує це суб’єктивно та ситуативно.

Відверто упереджений підхід до відбору кандидатів ставить під сумнів результати. У частині міністерств вже здобули перемогу чи стали другими кандидатами особи, які працювали за часів злочинної влади або ж замішані у корупційних схемах. Це є неприпустимо та суперечить Закону «Про очищення влади», тому МОЗ наполягає на перегляді критеріїв відбору на посади держсекретарів та на публічному висвітленню роботи Комісії.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах