МОЗ та регіони визначили план роботи на січень 2017 року

26 грудня 2016 385

У січні 2017 року МОЗ та Уряд планують затвердити календарний план розгортання реформ, погодити межі госпітальних округів та ініціювати зміни в Основи законодавства щодо охорони здоров’я.

Крім того, наразі разом з регіонами доопрацьовують перелік нормативних документів, який дадуть змогу імплементувати перший етап реформ у 2017 році та підготуватися до 2018-го. Про це розповів заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк під час наради «Реформа системи охорони здоров’я в 2017 р.: план дій, комунікація для населення, комунікація для медичної громади», що відбулася за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Швейцарського бюро співробітництва в Києві.

«Маємо конкретний план на січень на виконання рішень, які вже ухвалені Урядом. У січні Уряд має затвердити два дуже важливих документи, що стосуються реформ. По-перше, затвердити план заходів щодо реалізації концепції реформування фінансування системи охорони здоров’я. По-друге, ухвалити постанову, що затвердить межі і склад госпітальних округів», — зазначив Павло Ковтонюк.

Звертаючись до голів управлінь охорони здоров’я зі всієї України, він наголосив, що міністерство відходить від практики адміністративного нав’язування рішень і вважає, що регіони мають брати активну участь у плануванні. «Ми хочемо, щоб ви створили календарний план розгортання страхової моделі фінансування первинки в своїх регіонах. Вам повинно бути з ним комфортно працювати. Своєю чергою, МОЗ забезпечить всю нормативну підтримку, методичні рекомендації для громад», — пообіцяв заступник міністра.

Крім розглянутого проекту примірного положення про госпітальний округ, наразі опрацьовують рамкові вимоги до ключових лікарень госпітального округу, розробляють типові договори, стандарти, перелік послуг первинки.

Павло Ковтонюк також озвучив 5 ключових пріоритетів на наступний рік. А саме:

1) Продовжити формувати інституційні основи для реформ у медичній галузі, зокрема, ініціювати закон про державне медичне страхування та створити національного страховика — Національну службу здоров’я;

2) Втілити новий механізм фінансування охорони здоров’я на первинці;

3) Підготувати вторинну ланку до впровадження страхової моделі медицини у 2018 році;

4) Запровадити електронну систему охорони здоров’я в тій частині, яка потрібна для реформи первинної ланки;

5) У кожній громаді впорядкувати медичну інфраструктуру, підготувавши галузь до впровадження страхової моделі медицини.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах