З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Оперативна інформація про епідемічну ситуацію з грипу та ГРВІ

  • 12 січня 2017
  • 245

У 13 областях України інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги. Центр грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України» подає аналіз захворюваності на грип та ГРВІ в Україні за період з 2 по 8 січня 2017 року.

Минулого тижня на грип та ГРВІ захворіли 250 227 осіб, із них 52,6% — діти віком до 17 років. Показник захворюваності населення України на грип та ГРВІ на 32,2% менший, ніж минулого тижня. Можна простежити закономірну тенденцію до зменшення захворюваності на першому тижні року. Це пов’язано з новорічними святами та канікулами у навчально-виховних закладах, проте може не відображати реальної картини, оскільки майже усі залишаються вдома і можуть не звертатися за медичною допомогою.

За період 2-8 січня госпіталізовано 12 241 особу (4,9% від загальної кількості хворих), із них 65,9% — діти віком до 17 років. За цей час зареєстровано 6 летальних випадків від грипу: по одному випадку у Черкаській та Донецькій областях, по два — у Запорізькій та Львівській.

Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано у Волинській області, найнижчий — у Луганській. На звітному тижні темп приросту серед дорослих і дітей до 17 років зменшився на 23,7% та 38,4% відповідно.

У 13 областях України інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги.

У структурі виявлених респіраторних вірусів методом імунофлюоресцентної мікроскопії віруси розподілені майже в рівних пропорціях: віруси грипу типу А (26%), парагрипу (27%), РС-віруси (29%), аденовіруси (18%).

Протягом звітного тижня у 14 областях (Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Черкаській) при лабораторних дослідженнях зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип визначено РНК вірусів грипу. У цьому епідсезоні серед позитивних знахідок домінує штам вірусу грипу типу А(H3) сезонний, що визначений у 77,7% зразків.

Обмежувальні заходи у навчальних закладах проводять за рекомендацією фахівців лабораторних центрів та на виконання розпоряджень органів місцевого самоврядування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно