Новим спеціальностям з реабілітації будуть навчати вже з наступного року

17 листопада 2015 40
Україна вносить до Класифікатора професій нові спеціальності з реабілітації. Які це саме професії і де їм будуть навчати, читайте у статті

В Міністерстві охорони здоров’я України відбулась міжвідомча робоча нарада з питань внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Учасниками обговорення стали представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерство соціальної політики, Міністерство освіти і науки, науковці та представники громадськості

Необхідність навчання та підготовки професійних кадрів з реабілітації зумовлена військовою агресією Російської Федерації. Йдеться про визначення фахівців дисциплінарної бригади, яка допомагатиме бійцям АТО повертатися до звичайного життя.

Було вирішено, що Україна повинна ввести до Класифікатора професій нові спеціальності:

  • фізичний терапевт;
  • ерготерапевт;
  • лікар фізичної та реабілітаційної медицини.

Ці спеціальності визнаються усіма міжнародними інституціями. НАТО допоможе з інформацією щодо кількості фахівців з цих спеціальностей та розробкою програми навчання і підготовки.

Завідувач кафедри медичної реабілітації Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, доктор медичних наук. Олександр ВЛАДИМИРОВ підтвердив необхідність змін: «Потрібно дати змогу навчати лікарів, які будуть визнані фахівцями з цих спеціальностей в усьому світі, а також налагодити систему їхнього функціонування в системі МОЗ: ліцензування, перекваліфікація, тощо».

Деякі навчальні заклади вже сьогодні готові почати підготовку відповідних фахівців: Львівський католицький університет, Тернопільський медичний університет та інші.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах