Міжнародна класифікація ІСРС-2 для українських лікарів – підписаний договір

9 березня 2017
1972
Середній бал: 5 із 5

МОЗ підписав договір з Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA) про ліцензійне використання міжнародної класифікації медичної допомоги – ІСРС-2.

ІСРС-2 дозволяє кодувати причину кожного звернення пацієнта, а також класифікувати не лише захворювання, а й симптоми. Окрім того, така класифікація дає можливість кодування за відсутності умов для точного діагностування.

Міжнародна класифікація ІСРС-2 для українських лікарів – підписаний договірСтаття на тему: "Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги в практиці українських лікарів"

 


Довідка:

Міжнародну класифікацію ІСРС-2 використовують спеціалісти первинної медичної допомоги  в  40 країн світу, а це більше 250 тисяч сімейних лікарів. Ця система була розроблена для зручного ведення записів лікаря. Адже так отримані статистичні дані більш достовірні, а сам процес їх підрахунку значно простіший та швидший.

WONCA – Всесвітня організація сімейних лікарів,  яка налічує півмільйона учасників з усього світу.  


Згідно з твердженням МОЗ, візит пацієнта – це базова одиниця обліку роботи сімейного лікаря. Вона складається з трьох частин: причини звернення, діагнозу, дій, які повинен здійснити лікар в ситуації – дати направлення на додаткові обстеження або на огляд до спеціаліста вторинного рівня.

Міжнародна класифікація ІСРС-2 для українських лікарів – підписаний договірЧитайте: "Зарплата медсестер в 2018: приклади та робочі ситуації"

Наразі в МОЗ розробляють нормативно-правову базу  для використання цієї класифікації. Буде розроблено програмне забезпечення для полегшення роботи лікарів, а саме – ведення документації та звітності.

logo