Міжнародна класифікація ІСРС-2 для українських лікарів – підписаний договір

9 березня 2017 933
МОЗ підписав договір з Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA) про ліцензійне використання міжнародної класифікації медичної допомоги – ІСРС-2.

ІСРС-2 дозволяє кодувати причину кожного звернення пацієнта, а також класифікувати не лише захворювання, а й симптоми. Окрім того, така класифікація дає можливість кодування за відсутності умов для точного діагностування.


Довідка:

Міжнародну класифікацію ИСРС-2 використовують спеціалісти первинної медичної допомоги  в  40 країн світу, а це більше 250 тисяч сімейних лікарів. Ця система була розроблена для зручного ведення записів лікаря. Адже так отримані статистичні дані більш достовірні, а сам процес їх підрахунку значно простіший та швидший.

WONCA – Всесвітня організація сімейних лікарів,  яка налічує півмільйона учасників з усього світу.  


Згідно з твердженням МОЗ, візит пацієнта – це базова одиниця обліку роботи сімейного лікаря. Вона складається з трьох частин: причини звернення, діагнозу, дій, які повинен здійснити лікар в ситуації – дати направлення на додаткові обстеження або на огляд до спеціаліста вторинного рівня.

Наразі в МОЗ розробляють нормативно-правову базу  для використання цієї класифікації. Буде розроблено програмне забезпечення для полегшення роботи лікарів, а саме – ведення документації та звітності.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах