Відомі імена медиків, які отримали Орден Святого Пантелеймона

11 серпня 2017
181
Середній бал: 5 із 5

В середу, 9 серпня, відбулося урочисте вручення Ордена Святого Пантелеймона.

Нагороду вручали в 5 номінаціях:

«Кращий лікар»Михайло Каштальян, доктор медичних наук, завідувач кафедри загальної хірургії та воєнної медицини Одеського національного медичного університету.В 2014 році він відповідав за розгортання військових госпіталів в зоні АТО. Також першим в польових умовах запропонував використання ендоскопічної апаратури та самостійно проводив операції.

«Кращий медик» — Мирослава Савчак, фельдшер пункту екстреної медичної допомоги з Львівської області.   В 2015 році взяла відпустку та добровольцем поїхала в АТО, де працювала в Першій медичній роті. Пізніше була мобілізована та служила в батальйоні імені генерала Кульчицького.

«Новатор охорони здоров‘я» Сергій Слісаренко, доктор медичних наук, керівник Дніпропетровського центру термічної травми і пластичної хірургії. Більше 30 років він оперує пацієнтів з множинними опіковими травмами, за час АТО в його відділенні надавали медичну допомогу більше 400 бійців з опіками тіла.  

 «Міжнародна співпраця в охороні здоров’я» – Хубертус фон Фос, педіатр з німеччини, керівник Мюнхенського дитячого реабілітаційного центру. За його підтримки в Україні були створені більше 100 реабілітаційних центрів для дітей з ураженнями нервової системи, в яких  пройшли лікування і реабілітацію більше 20 тисяч маленьких пацієнтів. За 25 років співпраці педіатра з Україною були реалізовані медичні проекти спільною вартістю 25 млрд. євро.

Пам’ятний знак  в номінації «Служіння суспільству» посмертно присуджений санінструктору  80-ї окремої десантно-штурмової бригади, кіборгу Ігорю Зіничу. Він провів в Донецькому аеропорту рекордні 34 дні, облаштував в підвалах терміналу медпункт, де надавав медичну допомогу пораненим. Був поранений, але відмовився від ротації. Загинув 20 січня 2015 під завалами термінала Донецького аеропорту. 

logo