Вступила в силу Мінаматська конвенція щодо ртуті

17 серпня 2017 252
Конвенцію прийняли ще в 2013 році, проте саме 16 серпня 2017 вона набрала чинності. Чим обернеться це для медичної галузі?

Назва конвенції походить від японського міста Мінамата. В 1965 році майже 2 тисячі його жителів отруїлися ртуттю. Багато постраждалих невдовзі померли.

Конвенція обмежує застосування ртуті – сильного яду.

Для медичної галузі це обернеться скороченням обсягів виробництва окремих видів люмінісцентних ламп,  термометрів та інших медичних приладів. 

Окрім медицини обмеження торкнуться й гірничовидобувної галузі в сфері кустарного видобування золота, виготовленні цементу, роботи вугільних ТЕС. Згідно з поясненнями в ООН, ці види робіт призводять до значних викидів ртуті.  

Конвенцію підписали 128 країн, а ратифікували 74. 

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Інструкція з охорони праці при роботі з ртутними приладами

Інструкція з охорони праці при роботі з ртутними приладами (далі — Інструкція) є інструкцією за видом робіт, що встановлює загальні вимоги безпеки медичних працівників під час роботи з ртутними приладами (термометрами, випромінювачами, люмінесцентними лампами, лампами для знезаражування приміщень тощо).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах