Електронна система обліку ліків у медзакладах запрацює вже цієї осені

22 серпня 2017
800
Середній бал: 5 із 5

Недосконала система обліку залишків лікарських засобів та розрахунок потреби в ліках в регіональних закладах охорони здоров’я — одна з головних проблем процесу закуповування ліків. Читайте, як МОЗ виправить ці недоліки!

Медичні заклади несвоєчасно інформують МОЗ про наявність ліків та їх термін придатності. Ці фактори перешкоджають раціональному перерозподілу препаратів у ті медичні заклади, які мають в них потребу. Більше того, невикористані залишки списують, що розцінюється як нераціональне використання державних коштів.

Електронна система обліку ліків у медзакладах запрацює вже цієї осеніЧитайте: "Міжнародний день лікаря — святкуємо 2 жовтня!"

 

Отож, щоб усунути проблему, МОЗ цієї осені впроваджуватиме комплексну електронну систему обліку ліків у регіонах. Система дасть змогу точно розрахувати потребу в лікарських засобах, відстежувати процес їх використання та ефективно розподіляти залишки препаратів, які закупили на державні кошти.

Електронна система обліку ліків у медзакладах запрацює вже цієї осеніЧитайте: "Колективний договір в лікарні: алгоритм розробки" 

Також в МОЗ зазначають, що завдяки рекомендаціям міжнародних організацій цього року вдалося усунути з держзакупівель застарілі препарати та замінити їх своєчасними та ефективними. Також за висновками Розрахункової палати міжнародні організації допомогли заощадити близько 40% бюджету на ліки, а деякі препарати закуповувалися  у 26 разів дешевше, ніж під керівництвом МОЗ в 2015 році. Заощаджені кошти спрямовують на додаткову закупівлю ліків. 

logo