Увага! У столиці епідемія гепатиту А

6 листопада 2015 14
У вас підвищилася температура? Спостерігається ломога в тілі, слабкість, а сеча помітно потемніла? Будьте обережними, адже у столиці епідемія гепатиту А: рівень захворюваності є найвищим за останні 8 років

Головний санітарний лікар м. Києва Олег РУБАН повідомив, що у 2015 році у столиці зафіксовані найвищі за 8 років показники захворюваності на вірусний гепатит А. З початку року зареєстровано 367 випадків захворювань, проти 263 за аналогічний період 2014 року.

Серед дітей до 17 років показник захворюваності порівняно з 2014 роком зріс більш ніж у півтора рази.

Захворюваність вірусним гепатитом А зросла серед дітей різних вікових груп:

 • 1-4 роки — з 5 до 10 випадків;
 • 5-9 років —- з 15 до 27 випадків;
 • 10-14 років — з 13 до 23 випадків.

Найбільше випадків інфікування вірусом спостерігається серед школярів та дітей, що відвідують дитячі дошкільні заклади у Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах Києва. Тут середні міські показники перевищено на 48%, 22% та 36% відповідно.

Але фахівці Держсанепідслужби пояснюють, що у багаторічній динаміці захворюваність на гепатит А характеризується циклічними коливаннями, тож нинішня ситуація є цілком закономірною.

У жовтні у Дніпровському районі Києва зареєстровано два групові захворювання на вірусний гепатит А: дітей старшої групи дошкільного навчального закладу № 672 та серед учнів середньої загальноосвітньої школи № 11.

В останньому випадку спалах, можливо, був пов’язаний з аварією водогону в сусідньому зі школою будинку,тому що у 95% випадків інфекція потрапляє в організм людини:

 • через брудні руки;
 • воду, забруднену фекаліями;
 • забруднені харчові продукти, які не пройшли термічного оброблення;
 • ягоди, фрукти та овочі, вимиті у воді, що містить віруси.

Щоб уникнути загострення ситуації та мінімізувати ризики захворюваності дотримуйтесь простих правил:

 • використовуйте для пиття та миття посуду лише кип'ячену воду (воду потрібно кип'ятити не менше 10 хв., дати відстоятися);
 • не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;
 • перед споживанням овочів, фруктів та ягід добре промийте їх питною водою, для дітей потрібно ще й помити у кип'ятку);
 • обов'язково мийте руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.

Нагадуємо, що симптомами хвороби є підвищення температури тіла до 38,5 °С, ломога, слабкість, погіршення апетиту, нудота, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю чи пива). Можливе свербіння шкіри.

У разі наявності зазначених симптомів потрібно одразу звернутися за медичною допомогою.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


 • Ми в соцмережах