З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

У ВР зареєстрували Законопроект про сільську медицину

  • 20 вересня 2017
  • 276

19 вересня у Верховній Раді України зареєстрували законопроект “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості” № 7117, який запропонував Петро Порошенко.

Сьогодні 30% населення нашої держави (а це близько 13 мільйонів українців) проживає у сільській місцевості. Їм також необхідно надавати якісну медичну допомогу. Для цього потрібно налагодити медичну інфраструктуру та залучити кваліфікований медичний персонал.

Даний проект спрямований на зміни у сільській медицині: виведення інфраструктури на новий рівень та підвищення фінансування охорони здоров’я у селах. У свою чергу це стане підґрунтям для розвитку медицини і залучить більше та лікарів до роботи у сільських лікарнях.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Зараз ситуація у цій сфері надзвичайно погана. Тільки 17% фельдшерсько-акушерських пунктів і амбулаторій мають транспорт. Крім цього постійно не вистачає ліків, обладнання та персоналу. Для того, щоб підвищити кількість кадрів у сільських лікарнях, Президент України запропонував побудувати додаткові амбулаторії, житлові приміщення для лікарів та їх родин, автомобілі для медиків, щоб ті мали змогу пересуватися між селами. Законопроект також передбачає створення можливості для отримання освіти та підвищення кваліфікації.

Зареєстровано Законопроект про сільську медицинуЧитайте: "Підвищення кваліфікації лікарів: види та форми навчання, документи для зарахування"

Для забезпечення доступності медичної допомоги на всій території країни планується проведення мережі Інтернет у найвіддаленіших селах країни та розвиток “телемедицини”, аби лікарі могли консультуватися між собою за допомогою відеозв'язку.

Для того, щоб жителі країни будь-де мали можливість отримати якісну медичну допомогу, у бюджеті передбачено 4 мільярди гривень у 2017 та ще 5 мільярдів у 2018 році.

На найближчій парламентській сесії до порядку денного винесено розгляд даного законопроекту, а також пакету реформ № 6327 та № 6604, які стосуються фінансування системи охорони здоров’я

Наразі медреформу підтримує більше половини населення України, деякі представники Уряду, Прем’єр-міністр та Президент України.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно