У ВР зареєстрували Законопроект про сільську медицину

20 вересня 2017 142
19 вересня у Верховній Раді України зареєстрували законопроект “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості” № 7117, який запропонував Петро Порошенко.

Сьогодні 30% населення нашої держави (а це близько 13 мільйонів українців) проживає у сільській місцевості. Їм також необхідно надавати якісну медичну допомогу. Для цього потрібно налагодити медичну інфраструктуру та залучити кваліфікований медичний персонал.

Даний проект спрямований на зміни у сільській медицині: виведення інфраструктури на новий рівень та підвищення фінансування охорони здоров’я у селах. У свою чергу це стане підґрунтям для розвитку медицини і залучить більше та лікарів до роботи у сільських лікарнях.

Зараз ситуація у цій сфері надзвичайно погана. Тільки 17% фельдшерсько-акушерських пунктів і амбулаторій мають транспорт. Крім цього постійно не вистачає ліків, обладнання та персоналу. Для того, щоб підвищити кількість кадрів у сільських лікарнях, Президент України запропонував побудувати додаткові амбулаторії, житлові приміщення для лікарів та їх родин, автомобілі для медиків, щоб ті мали змогу пересуватися між селами. Законопроект також передбачає створення можливості для отримання освіти та підвищення кваліфікації.

Зареєстровано Законопроект про сільську медицинуЧитайте: "Підвищення кваліфікації лікарів: види та форми навчання, документи для зарахування"

Для забезпечення доступності медичної допомоги на всій території країни планується проведення мережі Інтернет у найвіддаленіших селах країни та розвиток “телемедицини”, аби лікарі могли консультуватися між собою за допомогою відеозв'язку.

Для того, щоб жителі країни будь-де мали можливість отримати якісну медичну допомогу, у бюджеті передбачено 4 мільярди гривень у 2017 та ще 5 мільярдів у 2018 році.

На найближчій парламентській сесії до порядку денного винесено розгляд даного законопроекту, а також пакету реформ № 6327 та № 6604, які стосуються фінансування системи охорони здоров’я

Наразі медреформу підтримує більше половини населення України, деякі представники Уряду, Прем’єр-міністр та Президент України.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль