З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Міжнародні фахівці дали оцінку епідеміологічному нагляду в Україні

 • 5 листопада 2015
 • 37

Темами для детального розгляду епідеміологічному нагляду в Україні стали резистентність до протимікробних препаратів, зоонозні інфекції, поширені, як серед тварин, так і людей, біобезпека та біозахист, імунізація. Про хід дослідження читайте далі

Україна долучилась до добровільного міжнародного аналізу статусу та успіхів країни у досягненні цілей у межах глобальної стратегії безпеки здоров’я. Зовнішня оцінка проводиться в кожній країні принаймні двічі: спочатку з метою визначення базових показників і повторно з метою оцінки досягнутих успіхів. Нині в Україні триває перший етап.

Глобальна стратегія безпеки здоров’я — узгоджений інструмент зовнішньої оцінки, розроблений шляхом співпраці міжнародних організацій У межах місії фахівці оцінять спроможність Української системи охорони здоров’я з реалізації профілактичних заходів. Темами для детального розгляду є резистентність до протимікробних препаратів, зоонозні інфекції, поширені, як серед тварин, так і людей, біобезпека та біозахист, імунізація.

Також розглядаються:

 • національна лабораторна мережа;
 • епідеміологічний нагляд в режимі реального часу;
 • система звітності (інформування);
 • розвиток кадрового потенціалу;
 • заходи з реагування. 

Святослав ПРОТАС, керівник Держсанепідслужби, пояснив, що перевірка і оцінка необхідні, оскільки українська система епідеміологічного нагляду переживає транформацію органів, які задіяні у її функціонуванні. Він зазначив, що хочеться проаналізувати наявну систему і скласти плани на майбутнє.

Роман РОДИНА, заступник директора, завідувач відділу дослідження фізичних та хімічних факторів київського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби повідомив, що наразу існують такі проблеми:

 • відсутність взаємопов’язаної електронної системи реєстрації та обліку інфекційних захворювань у режимі реального часу;
 • нестача кадрових ресурсів;
 • недофінансування;
 • потреба в актуалізації  нормативної бази.

Проте епіднагляд є лише однією із складових глобальної стратегії: показники оцінки базуються на 11 пакетах заходів, які оцінюються за шкалою від 1 до 5 балів (де 1 — що реалізація стратегії не відбулася, а 5 — реалізація мала місце, була проаналізована та апробована, і що країна має значні можливості з точки зору досягнення певного показника). По кожному показнику країна отримує один бал залежно від її поточного рівня спроможностей. Більшість заходів носять описовий і якісний характер, проте деякі потребують документального підтвердження. Документація та відповіді аналізуються експертами.

Місія працюватиме в Україні до кінця тижня. У підсумковому звіті міжнародних експертів будуть відображені бальні результати та описовий аналіз реальних можливостей і проблем країни, які стануть дорожньою картою для вдосконалення системи.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно