Екологічна інспекція суворо попередила підприємства Запоріжжя про кримінальну відповідальність

3 листопада 2015
84
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Нещодавно пройшла нарада з питання екологічної безпеки у Запоріжжі та Запорізької області, на якій розроблялись заходи, які посилять контроль за діяльністю підприємств у природоохоронній сфері. Зокрема, обговорювались законодавчі зміни щодо повноважень екологічної інспекції

Нещодавно пройшла нарада з питання екологічної безпеки у Запоріжжі та Запорізької області, на якій розрозблялись заходи, які посилять контроль за діяльністю підприємств у природоохоронній сфері.

Зокрема, обговорювались:

  • законодавчі зміни щодо права екологічної інспекції на здійснення екологічного контролю;
  • відновлення роботи цілодобового екологічного поста у місті Запоріжжя;
  • налагодження взаємодії громадських інспекторів з органами влади і правоохоронцями.

Готові до співпраці у цьому напрямі і фахівці Держсанепідслужби регіону.

За оцінкою Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації за останні роки екологічна ситуація в Запорізькій області не поліпшилась. За перше півріччя 2015 року спостерігається збільшення обсягів викидів в атмосферу. 78% забруднення атмосферного повітря області вносять ВАТ «Запоріжсталь» та ВП Запорізька ТЕС.

Роман ТЕРЕХОВ, головний державний санітарний лікар Запорізької області, підкреслив, що за останні п’ять років зросла кількість серцево-судинних захворювань, перевищені загальноукраїнські показники захворювання на новоутворення, діабет, аномалії у новонароджених.

За результатами наради були прийняті рішення:

  • створити дієву систему реагування на ситуації несприятливих метеоумов розсіювання шкідливих викидів;
  • реконструювати та модернізувати пилогазоочисне та промислове обладнання промислових підприємств — основних забруднювачів атмосферного повітря;
  • перевірити хід кримінального провадження стосовно зафіксованих громадськими активістами порушень (працівники підприємств скидають промислові відходи у невстановлених для цього місцях).

Відповідні матеріали вже передані до правоохоронних органів.

logo