З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Впроваджуємо міжнародну класифікацію первинної медичної допомоги: наказ МОЗ

  • 15 січня 2018
  • 905

Затверджено Наказ МОЗ “Про деякі питання застосування україномовного варіанту міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E)" від 04.01.2018 № 13.

ICPC-2 — найпоширеніша у світі класифікація хвороб, що обслуговує потреби лікарів первинної ланки. Її перевага в тому, що вона дає змогу вести усі медичні записи в електронному варіанті, а також присвоювати код кожному окремому зверненню пацієнта у медзаклад.

Система допомагає зосередитись на потребах пацієнта, а не витрачати більшу частину робочого часу на роботу з паперами та оформлення документації для статистичної обробки. Запровадження у медзакладах роботи за міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги має на меті оптимізувати роботу сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.

Прийняли наказ про впровадження міжнародної класифікації первинної медичної допомогиЧитайте: "Закон про сільську медицину: коротко про основне в документі"

Також Міністерство охорони здоров’я передбачає запустити програму з навчання лікарів роботі з ICPC-2 у формі тренінгів, розробки навчальних матеріалів та впровадження їх на різних етапах медичної освіти.

В Україні використовуватиметься друге видання міжнародної класифікації первинної медичної допомоги 2016 року. У первинному варіанті класифікація була створена 1987 року Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA). Зважаючи на релевантність класифікації, її повну відповідність змісту професійної діяльності лікарів первинної ланки вона була включена до групи міжнародних класифікацій ВООЗ.

У 2017 році МОЗ України уклало угоду з  WONCA про ліцензійне використання у вітчизняній системі охорони здоров’я ICPC-2. Класифікацію перекладено на українську мову. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно