Обурливі порушення прав людини у психлікарні на Чернігівщині

2 листопада 2015 81
Прокуратура розпочала на Чернігівщині кримінальне провадження стосовно посадових осіб Левоньківської психіатричної лікарні

Згідно з повідомленням прес-служби прокуратури Чернігівської області, прокуратура Чернігівського району розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість) щодо неналежного виконання посадовими особами Левоньківської психіатричної лікарні службових обов’язків із забезпечення належного перебування хворих у лікувальному закладі.

Виявлені порушення порядку надання психіатричної допомоги, санітарно-епідеміологічного та лікувально-охоронного режимів перебування хворих, в тому числі незабезпечення їх мінімальним рівнем засобів гігієни, ненадання своєчасної та кваліфікованої медичної допомоги, порушення прав людини при залученні до праці.

Досудове розслідування здійснює слідчий відділ Чернігівського РВ УМВС України в області, процесуальне керівництво — прокуратура Чернігівського району. Проводяться слідчі дії щодо встановлення всіх обставин кримінального правопорушення.

Розслідування стало відповіддю на дії громадських активістів у Чернігові у липні цього року, які провели акцію протесту під приміщенням обласної прокуратури, щоб привернути увагу до порушень у Левоньківській психіатричній лікарні.

Системні суворі порушення прав пацієнтів у Левоньківській психіатричній лікарні були виявлені громадськими моніторами Національного превентивного механізму спільно з представниками Офісу омбудсмена.

У медичному закладі частина пацієнтів безкоштовно працює у господарстві при лікарні упродовж 7-11 годин на добу (корівники, городи, майстерні), що перевищує норми трудотерапії. У штаті відсутні спеціалісти з реабілітації. На харчування витрачається усього 6 грн. 56 коп. на день на особу, а на ліки — 3 грн. 56 коп. У палатах одночасно перебуває по 20 пацієнтів. Також бракує елементарних засобів гігієни: єдиний на 70 пацієнтів туалет знаходиться на подвір’ї медзакладу.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах