Які області обрано пілотними для впровадження нового проекту з протидії неінфекційним захворюванням

29 жовтня 2015
52
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

У Києві відбулась презентація роботи проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» на регіональному рівні, що вже розпочався у червні цього року. Організатори: Бюро ВООЗ в Україні, Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти та науки України

У Києві відбулась презентація роботи проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» на регіональному рівні, що вже розпочався у червні цього року. Організатори: Бюро ВООЗ в Україні, Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти та науки України. Фінансовий партнер:  Швейцарська агенція з розвитку та співробітництва в Україні (ШАРС).

Проект розрахований на чотири роки. Реалізовуватиметься у шести пілотних областях: Дніпропетровській, Полтавській, Вінницькій, Львівській, Івано-Франківській, Харківській та у місті Києві.

На рахунок неінфекційних захворювань щорічно припадає 86% смертей в Україні. Тому такий проект був необхідний.

Завдання проекту:

  • розробка індивідуальних обласних стратегій для подолання НІЗ;
  • вдосконалення протоколів діагностики та лікування;
  • розвиток потенціалу фахівців на рівні первинної медичної;
  • просвітницька робота серед українців про фактори ризику НІЗ та їхні наслідки.

Проект спрямований на підтримку усіх верств населення. Незалежно від віку, гендерних та соціально-економічних відмінностей, усі однаково вразливі до факторів ризику, які сприяють розповсюдженню неінфекційних захворювань. Оскільки НІЗ часто відносять до хвороб «стилю життя», необхідно залучити якомога більшу кількість населення до змін соціальних, поведінкових та екологічних умов, які впливають на фактори ризику.

logo