У Кіровограді виявлено вогнище сказу

26 жовтня 2015 44
Держсанепідслужба у Кіровоградської області повідомляє, що збільшилась чисельність постраждалих, які звернулися за медичною допомогою після укусів і подряпин скаженого кота

Держсанепідслужба у Кіровоградської області повідомляє, що збільшилась чисельність постраждалих, які звернулися за медичною допомогою після укусів і подряпин скаженого кота.

Скаженого кота виявлено у Кіровограді у 101 мікрорайоні. Безпритульна тварина трималася магазину «Фуршет», біля якого її підгодовували. Через хворобу кіт поводився агресивно: від укусів та подряпин у гомілки, кисті та пальці рук постраждали дорослі і діти.

Загиблого кота (сказ приводить до летального наслідку у тварин і людей) виявив один із постраждалих чоловіків і відніс труп тварини до ветеринарної клініки, а фахівці клініки після розтину тварини діагностували сказ.

Спеціалісти Держсанепідслужби вживають протиепідемічних заходів у вогнищі сказу спільно із фахівцями управління ветеринарної медицини в м. Кіровоград та фахівцями КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 м. Кіровограда»: проведено комплексне епідеміологічне та епізоотологічне розслідування випадку. Здійснюється роз’яснювальна робота і поквартирний обхід поблизу вогнища: мешканці, які отримали пошкодження від хворої тварини звернулися по медичну допомогу.

Усім, хто звернувся за допомогою (13 дорослих та троє дітей), призначені профілактичні щеплення.

Держсанепідслужба звертається до кіровоградців, які, можливо, теж постраждали від нападів кота, проте ще не надали цьому серйозного значення, із проханням терміново звернутися до лікаря.

Спеціалісти ветеринарної медицини щеплять від сказу тварин. Зокрема, станом на 19 жовтня щеплено 127 тварин (88 котів та 39 собак), в тому числі 20 безпритульних (12 собак та 8 котів).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах