З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Тренажер з Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ІСРС-2 від МОЗ!

  • 7 червня 2018
  • 551

В українську медичну практику уводиться Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги ІСРС-2 , але як і будь-яке нововведення, впровадження цієї класифікації потребує часу. Тому щоб полегшити старт роботи лікарів з ІСРС-2, в МОЗ розробили тренажер та пояснили, як ним користуватися. Тренажер моделює різні клінічні ситуації у практиці первинної ланки.

Тренажером може користуватися й окремий сімейний лікар, щоб удосконалити систему роботи з класифікацією,  і навчальні установи чи асоціації для колективного навчання. Тренажер знадобиться і розробникам програмного забезпечення, адже у ньому відображені принципи організації медичних записів пацієнтів у практиці лікарів первинної ланки.

Оплата праці працівників закладів охорони здоров’я в 2019

Практичні поради
Анжела Купліванчукзавідувач відділу соціально-економічного захисту Профспілки працівників охорони здоров’я України
Конкретні розміри доплат, надбавок та інших виплат працівникам визначає керівник за рахунок і в межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисі закладу охорони здоров’я. Вони відображаються в розрахункових відомостях на виплату заробітної плати.

Скачайте інструкцію для користування тренажером з використання ІСРС-2

Посилання на сам тренажер - всередині документу

Тренажер з Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ІСРС-2 від МОЗ!

Як користуватися тренажером ІСРС-2

Перед використання онлайн-інструменту для навчання слід ознайомитися із зазначеною в інструкції інформацією, оскільки вона є базовою для користування тренажером. Також інструкціє є посилання на спеціальну форму, яку можна використовувати для висунення пропозицій стосовно оптимізації платформи.

Тренажер наводить   приклади візитів пацієнтів для того, щоб лікарю було легше зрозуміти, яким чином працює інструмент. До прикладів додано заповнену форму 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів», затверджену наказом МОЗ від 26.01.2018 № 157.

Тренажер вчить і показує на прикладах, як вводити нових пацієнтів. Це стане у нагоді, якщо для навчання потрібно розробити ситуаційні завдання. 

Тренажер з Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ІСРС-2 від МОЗ!Читайте: "Посадова інструкція палатної медсестри терапевтичного відділення: скачайте!"

Інструмент дає змогу оперувати основними поняттями Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги — епізодом медичної допомоги та візитом. Епізод  —  контакт пацієнта з медзакладом, з першого візиту до останнього (включно) з одного і того ж приводу. Тобто епізод може становити один візит, а може складатися з кількох візитів упродовж усього життя пацієнта, якщо мова йде про хронічну хворобу. До того ж, слід наголосити, що за один візит може бути розглянуто відразу декілька різних епізодів медичної допомоги. Така система організації роботи покликана ефективніше групувати медичну інформацію в часі.

Тренажер із використання Міжнародної класифікації первинної допомоги надає можливість кодувати:

  • Причину візиту пацієнта до медзакладу.
  • Діагноз (із точки зору сімейного лікаря).
  • Необхідні у конкретній ситуації дії.

ICPC-2 — найпоширеніша у світі класифікація первинної медичної допомоги, затверджена наказом МОЗ № 13 від 04.01.2018.

З використанням цієї класифікації українські лікарі здобувають можливість зосередитися на потребах пацієнтів, а не підпорядковувати свою роботу зручності обробки кодів для формування статистики. Так, аби зібрати медичні дані лікарі більше не мають заповнювати додаткові статистичні форми, адже інформація збирається разом із виконанням рутинної роботи.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно