З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Для первинки по-новому розподілили кошти на четвертий квартал 2018 року

  • 28 вересня 2018
  • 669

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про внесення змін до Держбюджету стосовно перерозподілу коштів на фінансування закладів первинної медичної допомоги на четвертий квартал цього року.

Мова йде про ті заклади охорони здоров’я первинної ланки, котрі не уклали договорів з Нацслужбою здоров’я. Відповідно до цього рішення з програми капітації на програму субвенції переведено 1 млрд 36 млн грн. Ці кошти будуть спрямовані на покриття нагальних потреб закладів охорони здоров’я та виплату заробітної плати медичному персоналу.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Наразі справа за місцевими радами. Вони повинні внести відповідні зміни до своїх бюджетів, після чого заклади первинної ланки, котрі ще не долучились до реформи, зможуть отримувати фінансування за механізмом субвенції.

Нагадаємо, що відповідно до концепції реформування системи фінансування закладів первинної ланки медичної допомоги, субвенція була передбачена лише на перше півріччя 2018 року. А вже з 1 липня ті заклади, які підписали договори з НСЗУ до початку червня, почали фінансуватися за системою капітації. Таким закладам Служба здійснює пряму оплату за надані пацієнтам послуги. Загальна сума коштів, яка надійшла на рахунки медзакладів за новою моделлю фінансування, подекуди вдвічі перевищує відповідні суми при оплаті за субвенцією. Загальна сума виплат, яку здійснила НСЗУ за надані пацієнтам послуги за три місяці, склала 819,8 млн грн.

До кінця 2018 року договори з Нацслужбою здоров’я повинні підписати усі заклади первинної ланки медичної допомоги. Уже з початком 2019 року вони почнуть отримувати оплату відповідно до розрахованих тарифів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно