На Прикарпатті навчали контролю радіації при операціях з металобрухтом

20 жовтня 2015
62
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Нещодавно на базі лабораторії фізичних факторів досліджень ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр ДСЕСУ» було проведено навчання для фахівців, відповідальних за радіаційну безпеку та радіаційний контроль на підприємствах, що проводять операції із металобрухтом

Нещодавно на базі лабораторії фізичних факторів досліджень ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр ДСЕСУ» було проведено навчання для фахівців, відповідальних за радіаційну безпеку та радіаційний контроль на підприємствах, що проводять операції із металобрухтом. 

До навчання входили:

  • детальний розгляд методики радіаційного контролю металобрухту;
  • правила проведення вхідного, вихідного та періодичного контролю металобрухту;
  • чинні вимоги до ведення документації: правила заповнення журналів результатів контролю, оформлення протоколів радіаційного контролю транспортного засобу, актів вилучення радіаційно-забруднених фрагментів металобрухту.

У межах навчання фахівці провели показові вимірювання потужності дози зовнішнього гама-випромінювання, щільності потоку бета-частинок та контролю нефіксованого радіоактивного забруднення.

Метал, який використовуватиметься не вперше, має проходити обов’язковий радіаційний контроль на підприємствах через широку сферу застосування. 

Проведення навчань дозволяє фахівцям підприємств, що працюють із металобрухтом, дотримуватися норм радіаційної безпеки при використанні вторинної сировини.

logo