З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Електронні листки непрацездатності — вже з лютого 2019-го!

  • 30 листопада 2018
  • 838

КМУ 28 листопада прийняв рішення впроваджуватиме електронні листки непрацездатності, а також ініціює створення Електронного реєстру. Дізнайтеся, яким чином МОЗ планує втілювати таке рішення на практиці та як воно вплине на роботу медиків.

За даними статистики, українці щорічно отримують 5,5 млн листків непрацездатності. За цим стоїть багато нераціональної паперової роботи, мороки пацієнтів з печатками. Тому впровадження електронних лікарняних — логічний спосіб оптимізувати роботуц медиків. Тепер положення про електронні листки непрацездатності планують затвердити 01.02.2019. Другий крок — запровадження Реєстру електронних листків непрацездатності.

В МОЗ планують, що електронні листки повністю замінять лікарняні на паперових носіях.

Передбачені зміни

Як і раніше, пацієнт отримуватиме листок непрацездатності у свого лікаря, але вже на електронному бланку. Робота реєстру відбуватиметься на базі Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Переваги електронних листків непрацездатності

Електронні листки непрацездатності зроблять процес видавання і отримування лікарняних зручнішим і для лікаря, і для пацієнта.  Зокрема для лікаря відпаде необхідність займатися паперовою роботою, коли цей робочий час може бути використано з більшою користю. А пацієнт не матиме потреби затверджувати листок печатками, бігаючи по всій лікарні.

Як забезпечити працівників засобами індивідуального захисту: нові вимоги

Практичні поради
Анжела Мартинюк,завідувач відділу охорони праці Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я
Що робити, якщо ви закупили не всі засоби індивідуального захисту медпрацівників і не врахували зміни законодавства? У статті розповідаємо, якими засобами індивідуального захисту ви зобов’язаний забезпечити медсестер відповідно до нових вимог Мінсоцполітики.

Робоча група

Для потреб реорганізації процесу видачі листків непрацездатності  у МОЗ створена робоча група, членами якої є представники МОЗ, Мінсоцполітики, Фонду соцстрахування, Пенсійного Фонду, НСЗУ, ДП “Електронне здоров’я”, а також особи, що виражають думку урядово-громадської ініціативи “Разом проти корупції». На цю групу покладається завдання із погодження принципів діяльності системи.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно